تبلیغات گوگلی یا گوگل ادوردز چیست – چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟

گوگل ادوردز چیست؟

Google adwords یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های گوگلی است که نقش بزرگی در رقابت سایت‌ها بازی میکند. ادوردز یا سرویس تبلیغات کلیکی گوگل سرویسی است که براساس کلمات کلیدی مورد نظر شما، و جستجوهای کاربران، وب‌سایت هایی که مبلغی را پرداخته اند تا در صدر نتایج گوگل معرفی کند، به کاربران نمایش می‌دهد.

از این طریق می‌توانید تنها با صرف هزینه مشخصی، از قید و بند روش‌های طاقت فرسای سئویی خارج شده و در جایگاه اول گوگل حضور داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که جایگاه شما تنها تا پایان زمان کمپین تبلیغاتی شما حفظ خواهد شد و پس از پایان شارژ مبلغ کمپین‌تان، از لیست نتایج گوگل حذف خواهید شد.

همچنین گوگل ادروزدز به شما این امکان را می‌دهد تا براساس بودجه‌ای که برای کمپین خود در نظر گرفتید، میزان نمایش‌ها و میزان کلیک‌های خود را به نحوی تنظیم کنید که بیشترین بازدهی را از تبلیغات خود دریافت کنید. همچنین با استفاده از این سرویس می‌توانید با استفاده از سرویس Google display network آن، به راحتی، بنرهای خود را نیز به کاربران هدف خود، در سراسر اینترنت نمایش دهید.

سرویس (GDN (Google Disply Network در زمان نوشته شدن این مطلب در ایران چندان استفاده نمی‌شود و این خود فرصت بسیار بزرگی‌ست تا کسب و کارها، با استفاده از این سرویس،بیش از پیش با مخاطبین خود ارتباط باشند. گوگل در این سرویس با نمایش تبلیغات بنری کسب و کار شما، در مکان‌هایی که کاربر هدفتان حضور دارد، شانس دیده شدن کسب و کار شما را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد.

دسترسی گوگل ادوردز برای کسب و کارهای ایرانی بسته است و تنها با نرم افزارهای عبور از تحریم، دسترسی به آن امکان پذیر است. همچنین به دلایل تحریم‌های سخت گیرانه مالی، گوگل به محض شناسایی شما بعنوان یکی از ساکنین ایران، دسترسی این سرویس + اعتبار موجود در حساب شما را بلافاصله بلوکه می‌کند. بنابراین در صورتی که در استفاده از این سیستم خبره نیستید، بسیار پیشنهاد می‌کنیم که این موضوع را به متخصصین این حوزه بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *