نکاتی که برای شروع اینستاگرام مارکتینگ باید بدانید

اینستاگرام مارکتینگ

مقدمه:

اینستاگرام مارکتینگ یا اصول بازاریابی یکی از زیر شاخه های مبحث دیجیتال مارکتینگ است که با ظهور و محبوب شدن این شبکه اجتماعی، در هر کسب و کاری بسیار کاربردی و مهم  محسوب میشود.

سه نوع هدف از داشتن پیج اینستاگرامی برای هر کسب و کار وجود دارد:

۱-مباحث سی آر ام و ارتباط با مشتری: یک ارتباط صمیمانه با مخاطبان و مشتریان از طریق آشنایی با عوامل کسب و کار و دیدن نحوه کار کردن آنها به دست می آید که به وسیله محیطی که اینستاگرام دارد به راحتی می توان این کار را انجام داد.

۲-برخی از اینستاگرام برای معرفی محصولات و فروش بیشتر استفاده میکنند. به این صورت که با عکاسی خوب و توضیح درباره محصولات و تبلیغ نویسی مناسب میتوانند فروش خود را چند برابر کنند.

۳-تثبیت برند برای شرکت های بزرگ که نیازی به فروش از طریق اینستاگرام ندارند، یکی از اهداف استفاده از اینستاگرام و به عبارتی اینستاگرام مارکتینگ است. به این صورت که از همایش ها و فعالیت های خیرخواهانه خود گزارش تهیه میکنند و در اینستاگرام به اشتراک میگذارند.

اهمیت پروفایل بیزینسی در اینستاگرام مارکتینگ

داشتن پروفایل بیزینسی با پروفایل شخصی کاملا متفاوت است. پروفایل بیزینسی باید کاملا معرف کسب و کار شما باشد، یعنی زمانی که کاربر وارد صفحه شما میشود با نگاه اول متوجه شود که صفحه شما و موضوع کسب و کارتان در چه حوزه ای است.

اولین قدم برای این کار این است که پروفایلتان را به حالت بیزینس تغییر بدهید. با این کار میتوانید به آمارهای اینستاگرام از صفحه خودتان دست پیدا کنید و با تحلیل هرکدام، روند کسب و کار خودتان را بهبود بخشید.

آمارهایی که اینستاگرام به شما میدهد عبارت اند از:

۱-تعداد بازدید از پروفایل

۲-تعداد کلیک بر آدرس وب سایت

۳-در صورت وارد نمودن ایمیل میتوانید تعداد کلیک های بر ایمیل را ببینید

۴-در صورت وارد نمودن آدرس میتوانید تعداد کلیک های بر آدرس را ببینید

۵-تعداد دفعاتی که پست های شما دیده میشود

۶-تعداد پیج هایی که پست های شما را میبینند

۷-مشاهده رنج سنی بازدید کننده ها از پیج شما

۸-مشاهده جنسیت بازدیدکنندگان

مرحله دوم عکس پروفایل صفحه مرتبط با کسب و کار شما باشد. قدم بعدی انتخاب اسم است، اسم با آی دی کاملا فرق دارد. با استفاده از آی دی شما را میتوانند تگ کنند؛ ولی با اسم که زیر عکس پروفایل است، میتوانند سرچ کنند؛ پس حتما فارسی باشد که در سرچ فارسی هم شما را بتوانند پیدا کنند.

مرحله سوم بعد از انتخاب اسم، بیو است که باید به صورت خلاصه توضیحی درباره کسب و کار خود بدهید. زیر بیو قسمتی وجود دارد که میتوانید لینک بگذارید. در این قسمت آدرس سایت و یا آدرس لندینگ پیج مورد نظرتان را بنویسید.

مرحله چهارم وارد کردن اطلاعات تماس است که میتوانید شماره تماس، آدرس ایمیل و آدرستان راروی نقشه مشخص کنید که به صورت ۳ دکمه پایین بیو وجود دارد.

مرحله پایانی و مهم بعد از ساختن اکانت و تنظیمات آن، محتوای پیج است. عکس های صفحه تان در عین اینکه بسیار باکیفیت و جذاب باشند باید کنجکاوی مخاطب را برانگیزد، چون در فضای اینستاگرام کاربران هر دقیقه با صدها محتوا رو به رو میشوند که فقط روی بعضی از عکس هایی که باعث کنجکاوی شوند مکث میکنند و مهم بعد از ساختن اکانت و تنظیمات آن، محتوای پیج است. عکس های صفحه تان در عین اینکه بسیار باکیفیت  و جذاب باشند باید کنجکاوی مخاطب را برانگیزد، چون در فضای اینستاگرام کاربران هر دقیقه با صدها محتوا رو به رو میشوند که فقط روی بعضی از عکس هایی که باعث کنجکاوی شوند مکث میکنند و مهم بعد از ساختن اکانت و تنظیمات آن، محتوای پیج است. عکس های صفحه تان در عین اینکه بسیار باکیفیت  و جذاب باشند باید کنجکاوی مخاطب را برانگیزد، چون در فضای اینستاگرام کاربران هر دقیقه با صدها محتوا رو به رو میشوند که فقط روی بعضی از عکس هایی که باعث کنجکاوی شوند مکث میکنند.

جمع بندی:

در این مطلب نکاتی که قبل از راه اندازی اینستاگرام و اینستاگرام مارکتینگ باید بدانید گفته شد. در مطالب بعدی به مباحث پیشرفته تر خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *