موشن گرافیک موفق به چه عواملی بستگی دارد

موفقیت در موشن گرافیک

پس از طراحی ویدیوی تبلیغاتی موشن گرافیک و توزیع آن، نوبت به ارزیابی موفقیت ویدیو موشن گرافیک می رسد. احتمالاً افراد زیادی از ویدیو موشن گرافیک شما بازدید کرده باشند و داده های زیادی در اختیار شما قرار گرفته باشد. با این حال ممکن است ندانید کدام داده ها و چه معیارهایی را برای ارزیابی موفقیت موشن گرافیک مورد تحلیل قرار دهید. برای داشتن موشن گرافیک موفق باید عوامل زیر بررسی شود.

این مقاله به شما کمک میکند با چه معیارهایی این تحلیل را انجام دهید. اگر با موشن گرافیک آشنایی ندارید توصیه میکنیم این مقاله را مطالعه کنید.

مشخص کردن جامعه هدف

پیش از آن که معیارهای سنجش موفقیت ویدیو موشن گرافیک را معرفی کنیم لازم است درک روشنی از مفهوم موفقیت در ذهن داشته باشید. تعیین کنید دقیقاً در نظر داریدبا کمک موشن گرافیک به چه هدفی دست پیدا کنید. یک یا دو هدف اصلی را انتخاب کنید.

پس از آن مشخص کنید مخاطبان مورد نظرتان چه افرادی هستند. سعی کنید گروه مشخصی از مخاطبان را که مایلید تبدیل به مشتریان شما شوند در نظر بگیرید. در نهایت تعیین کنید برای ارزیابی موفقیت موشن گرافیک به چه داده هایی نیاز دارید. ممکن است داده های زیادی در دسترس شما قرار داشته باشند ولی تنها بخشی از این داده ها مفید هستند.

تعداد بازدید

تعداد بازدید ویدیوی موشن گرافیک مهم است و نشان میدهد عملکرد ویدیو چگونه بوده است ولی برای ارزیابی موفقیت آن کافی نیست و فقط شروع فرایند ارزیابی است. چون به طور مثال هر شبکه اجتماعی تعریف مخصوص خود را از ۱بازدید دارد. یوتیوب پس از پخش ۳۰ثانیه از ویدیو آن را یک بازدید حساب میکند ولی فیسبوک ۳ثانیه.

میزان درگیر شدن

اگر میزان درگیر شدن مخاطب بالا باشد (برای ویدیو نظری نوشته باشند، آن را به اشتراک گذاشته باشند، تا پایان ویدیو رو تماشا کنند) یعنی پیام جذابی را به آنها منتقل کردید و با ویدیو شما ارتباط برقرار کردند به این معنی است که موشن گرافیک موفق بوده اما اگر میزان درگیر شدن مخاطب پایین باشد باید بررسی شود که چه عواملی باعث جذاب نبودن آن شده اند.

تعداد دفعات پخش در سایت اصلی

نرخ دیده شدن ویدیو موشن گرافیک در سایتتان میزان مرتبط بودن آن با حوزه فعالیتتان را نشان میدهد. باید تعداد بازدید آن صفحه با تعداد دفعات پخش ویدیو باهم مقایسه شوند تا متوجه شویم چه درصدی از بازدیدکنندگان سایت ویدیوی موشن گرافیک را تماشا کرده اند. این معیار نشان میدهد که چه محتوایی در بازدیدکنندگان علاقه ایجاد میکند و تلاش کرد در جهت تبدیل آنها به مشتری.

به اشتراک گذاری

تعداد دفعاتی که ویدیوی موشن گرافیک به اشتراک گذاشته میشود نشان دهنده تاثیرگذاری اجتماعی آن است.

نرخ کلیک

معمولا در پایان اکثر ویدیوهای تبلیغاتی موشن گرافیک یک دعوت یا فراخوان وجود دارد و تعداد دفعاتی که کاربران روی آن کلیک کند نشان دهنده آن است که ویدیو چقدر موفق عمل کرده و چقدر در مخاطب اشتیاق و هیجان به وجود آورده که بعد از پایان ویدیو روی دعوت کلیک کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *