فواید ایمیل مارکتینگ را بهتر بشناسید – ۴ دلیل برای استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب و کار

چرا از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟ - فواید ایمیل مارکتینگ

در سالهای اخیر بازاریابی تغییر شکل‌های فراوانی داشته. از استراتژی‌های انتقال پیام تا ابزارهای تولید و نشر آنها. در این بین ایمیل مارکتینگ ویژگی‌های بارزی داشته است که باعث شده این نوع از بازاریابی نسبت به سال‌های قبل بسیار بیشتر مورد توجه قرار گیرد. در مقاله قبل به تاریخچه ایمیل مارکتینگ و یک تعریف کلی از آن پرداختیم. در این مقاله می‌خواهیم به فواید ایمیل مارکتینگ و استفاده از آن در کسب و کار خود اشاره کنیم. با ما در تیس‌نت همراه شوید..

دلیل اول – ارزان است:

از بهترین فواید ایمیل مارکتینگ (Email-Marketing) این است که موثر، سریع و ارزان است پیام ها در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه به تعداد زیادی از مشتری ها میرسد. و برای کسب و کارهای کوچک که هنوز نمیتوانند هزینه ی زیادی برای بازاریابی و تبلیغ کنند بسیار مناسب است.

دلیل دوم – راه رسیدن به مشتری های موبایلی آسان است:

به دلیل فراگیر شدن استفاده از موبایل و دسترسی راحت به اینترنت، مشتری های موبایلی ارزش زیادی برای کسب و کارها دارند.بسیاری از این افراد معمولا برای استفاده از خدمات اپلیکیشن های موبایلی از ایمیل استفاده میکنند. بسیاری به دلیل کسب و کارهای خودشان از ایمیل استفاده می کنند. به همین دلیل عده ی بسیاری هستند که از موبایل و تبلت ایمیل ها را باز می کنند و عده ی کمی هستند که از سیستم خانگی و لپ تاپ به ایترنت وصل می شوند.

دلیل سوم – اطلاعات را به راحتی میتوان به مشتری ها ارائه داد

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) فقط به دلیل آسان و ارزان بودن مورد توجه قرار نگرفته بلکه راه بسیار خوبی است که صاحبان کسب و کارها و مشتریان باهم در ارتباط باشند. و بهترین راه است که همیشه مشتریان در اطلاع پیشنهادها، امکانات و تغییرات شما باشند.

دلیل چهارم – تخفیفات ایمیلی طرفدار زیادی دارند:

بسیاری از مشتریان به دنبال تخفیف در استفاده از خرید کالا و یا خدمات هستند. میتوان با ایمیل های انبوه تخفیفات ویژه ای برای مشتری هایی که قبلا از شما خرید کردند بفرستید و یا برای کسانی که فقط یکبار از شما خرید کرده اند و آنها را تبدیل به مشتری ثابت خود کنید.

فواید ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار شما

هزینه های ایمیل مارکتینگ:

هزینه ی این روش بسیار کم و بازگشت سرمایه بسیار چشمگیر. هزینه ای که در این روش میکنید یک پلتفورم ارسال ایمیل است و نیرویی که کمپین‌های ایمیل شما را مدیریت کند.

درصد موفقیت بالا:

ایمیل ها دقیقا به دست مخاطبان ایده آل و مناسب کسب وکار شما میرسند که اگر مخاطبان خود را به درستی شناخته و انتخاب کرده و در محتوای آن به درستی عمل کنید حتما در آن موفق خواهید شد و بازگشت سرمایه خوبی خواهید داشت.

قابل اندازه گیری و منعطف:

پلتفورم های ایمیل مارکتینگ در حین اجرای کمپین به شما آمار و اطلاعاتی را میدهد که با استفاده از آنها تصمیم های درستی را در قدم های بعدی میتوانید بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *