نکاتی که برای بازاریابی اینستاگرام باید بدانید

بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه اجتماعی های محبوب و پربازدید است که ۸۰۰ میلیون نفر عضو دارد و روزانه ۳۰۰ میلیون نفر به صورت فعال از آن استفاده میکنند. در اینستاگرام برندها ۴% با دنبال کنندگان خود در ارتباط هستند ولی در شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیسبوک و توییتر و … این عدد ۱% است، این فرصت خیلی خوب برای بازاریابی اینستاگرام و بازاریاب ها است که بتوانند محصول و خدمات خودشان را معرفی کنند و درآمد خیلی بیشتر کسب کنند بدون تبلیغات خیلی زیاد.

شبکه های اجتماعی بسیار بر تصمیم خرید کاربران اثر دارند، به شرطی که یک چشم انداز برای کسب و کار خود تعیین کنید. فرقی نمیکند که که تازه وارد این شبکه اجتماعی شده اید و یا مدتی است که فعالیت میکنید، در هر دو صورت باید یک تعریف مشخص از هدف خود داشته باشید و با تبیین یک برنامه و استراتژی در اینستاگرام بتوانید محتواهایی تولید کنید که شما راه به هدف خود نزدیکتر کند.

اولین کاری که برای بازاریابی اینستاگرام باید بکنید این است که هدف خود را مشخص کنید که در مطلب قبلی توضیح دادیم.

قدم دوم شناخت مخاطبان و جامعه هدف خود که چه پرسونایی دارند و براساس عادات و رفتارهای آن ها بدانید که چه محتواهایی برایشان ارزشمند است، چه نیازها و دغدغه هایی دارند و بر اساس آن محتوا تولید کنید.

قدم سوم تنظیم و داشتن یک برنامه محتوایی براساس شناختی که از مخاطب خود پیدا کردید. و لازم است بدانید که باید به صورت مستمر به برنامه خود پایبند باشید. اگر مدتی هر روز فعالیت کنید و مدتی کاملا بدون فعالیت باشید مخاطب خود را سردرگم میکنید و انگیجمنت صفحه خود را پایین می آورید و پیج شما تبدیل میشود به صفحه ای بی بازده که در نهایت شما را به کسب و کار خود دلسرد می کند.

قدم چهارم داشتن ستون محتوایی است. صفحه اینستاگرام شما از لحاظ بصری و محتوایی باید منظم باشد که وقتی مخاطب وارد آن میشود دچار سردرگمی نشود و بتواند راحت عکس و مطلب مورد نظر خود را پیدا کند.

شماری از نمونه محتواهای ستونی:

محتواهای پشت صحنه ای

محتواهای تولید شده توسط کاربران

معرفی محصولات

محتواهای آموزشی

معرفی اعضای شرکت

مطالب سرگرم کننده

نمایش خرید های مشتریان

از لحاظ بصری:

رعایت کردن یک تم رنگی در تمام پست ها

استفاده از عکس های کاربران با محصول شما(باعث میشود همیشه حواسشان به محصول شما باشد)

استفاده از یک قالب گرافیکی

بازی با رنگ ها

 

 نظر بازاریاب های دیجیتال یا دیجیتال مارکترها درباره ی اینستاگرام

منظور از بازاریاب اینستاگرام، فردی است که از اینستاگرام در جهت دستیابی به مقاصد کسب و کارانه استفاده میکند.

در ادامه نظر بازاریاب های برندهایی مثل Birchbox و Ben & Jerry را درباره ی اینستاگرام میخوانید:

  • Mike Hayes، مدیر بازاریابی دیجیتال در شرکت بن اند جری: از زمانی که اینستاگرام شروع به کار کرد، به عنوان یک پلتفرم عالی و فوق العاده برای برقراری ارتباط میان برند و طرفداران و همچنین اشتراک داستان ها (استوری ها)ی تصویری با مخاطبان مورد استفاده بوده است.
  • Jessica Lauria، مدیر ارتباطات برند چوبانی: اینستاگرام یک پلتفرم عالی و کارآمد برای برند چوبانی بوده است. این پلتفرم به ما امکان داد تا به مخاطبانمان نشان دهیم که مشتری ها چطور از محصولات این برند استفاده میکنند؛ بعلاوه، اینستاگرام یک راه تازه برای معرفی مزه ها به ما نشان داد.
  • Rachel Jo Silver، مدیر- استراتژی محتوا و بازاریابی اجتماعی در برند برچ باکس: اینستاگرام، یک پلتفرم عالی و کارآمد برای افزایش ارتباط و مشارکت مشتریان کنونی با برند ما بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *