۱۷ نکته درباره اصول ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند

اصول ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند

همانطور که در مقاله « بنر تبلیغاتی هوشمند چیست- روش های پرداخت بنر تبلیغاتی» اشاره کردیم، بنرهای هوشمند در قالب تصویرهای ثابت یا متحرک به همراه یک پیام یا شعار تبلیغاتی، لوگوی سازمان و یک متن کوتاه چند کلمه ای در وب سایت ها و یا اپلیکیشن‌های موبایل براساس جامعه هدف، ساعات مناسب برای ارائه تبلیغات و …  بمنظور افزایش بازدید از سایت و نرخ کلیک ظاهر می‌شوند.
تبلیغات بنری هوشمند باعث می‌شود که افراد از سایت ها و برنامه های مختلف تنها با یک کلیک وارد سایت شما شوند و ترافیک و بازدید سایت را به صورت چشمگیری و به طور کاملا هدفمند افزایش دهند. البته موضوع تبلیغ بنری می‌تواند با موضوع و محتوای سایت یا اپلیکیشنی که در آن تبلیغ بنری نمایش داده می‌شود، مرتبط نباشد که این نوع از تبلیغ کردن تنها زمانی توصیه می‌شود که مخاطبین هدف شما در آن وبسایت یا اپلیکیشن حضور داشته باشند. در ادامه با مزایا و اصول ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند آشنا میشویم.

مزایای ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند

به طور کلی، بنر های تبلیغاتی اینترنتی دارای مزایای بسیاری هستند که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است:۱- صرفه جویی در زمان
۲- صرفه جویی در هزینه
۳- امکان گسترش بیشتر و سریعتر(قرار دادن در سایت هاتی مختلف)
۴- امکان دیده شدن توسط افراد بیشتر
۵- برندسازی و ایجاد برندآگاهی
۶- داشتن جنبه عمومی
۷- افزایش بازدید از سایت
۸- امکان برقراری سریعتر ارتباط با مخاطب
۹- امکان استفاده از تصاویر متحرک و سادگی انتقال پیام از طریق تصاویر
۱۰- ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب

اصول ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند

اما این مزایا به تنهایی و بدون رعایت اصول ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند موثر واقع نمی‌شوند و برای پیاده سازی یک بنر تبلیغاتی هوشمند، نیازمند به رعایت نکاتی هستیم. در ادامه با ۱۷ نکته درباره اصول ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند بیشتر آشنا می‌شویم که باعث افزایش بازدهی (CTR) یک کمپین تبلیغاتی بنری می‌شوند.
۱- مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و مطابق با سلیقه آنان بنر را طراحی کنید.
۲- در طراحی بنر خود سعی کنید تا از رنگ های شاد و جذاب که مرتبط با لوگو و زمینه کاری شرکت شما است، استفاده کنید.
۳- در ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند سعی کنید که از متن کمتر و تصاویر بیشتر استفاده کنید. استفاده از تصویر های جذاب و ترجیحا متحرک از مواردی است که به شدت به جذابیت بنر میفزاید.
۴- از روانشناسی رنگ ها برای جذب بیننده استفاده کنید.
۵- بنر ها را به صورت مختصر و مفید طراحی کنید . همچنین سعی کنید متن بنر خوانا باشد و منظور شما را به درستی به مخاطب انتقال دهد.
۶- هرچه بنر کم حجم تر باشد و راحت تر باز شود، امکان دیده شدن آن نیز بیشتر میشود.
۷- صرفا تعداد بازدید سایت به تنهایی دلیل خوبی برای قرار دادن تبلیغات در آن سایت نیست. چرا که بعضی از سایت ها که اسپم هستند(بدون خواست کاربر باز شده و وی را به سایت دیگر منتقل میکنند) نرخ بازدید بالایی دارند، ولی به دلیل نرخ ریزش زیاد، اسپم اسکور آنها بالا است و نامعتبر هستند.
۸- در هنگام ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند به زمانبندی بنر های متحرک دقت کنید. سعی کنید کمتر از ۱۵ ثانیه باشد.
۹- بهتر است در هنگام بررسی سایت ها برای قرار دادن تبلیغ بنری و یا ویدئویی خود در آن، به دنبال سایت های مشابه با زمینه فعالیت خود باشید. همچنین در زمان پذیرش تبلیغی در سایت خود نیز به تناسب بین مخاطبان سایت خود با مخاطبان سایت تبلیغی مورد نظر اهمیت دهید.
۱۰- سایت هایی که مخصوص تبلیغات هستند محل مناسبی برای قرار دادن تبلیغات نیستند. چراکه امکان دیده شدن تبلیغ شما را میان ده ها تبلیغ کمتر میکنند.
۱۱- سایت هایی که محبوبیت بالایی دارند را به عنوان محلی برای دیده شدن سایتتان انتخاب کنید.
۱۲- ابعاد بنر تبلیغاتی از نکات دیگری است که در دیده شدن تبلیغ سایت شما میتواند بسیار موثر عمل کند. هر چه بنرتبلیغاتی بزرگتر باشد، بیشتر جلب توجه میکند و دیده میشود.
۱۳- محل قرارگیری بنر در سایت یا اپلیکیشن نیز از نکات مهم دیگری است که در صورت توجه به آن میتوان امکان جذب مخاطب را افزایش داد. برای این منظور ابزارهایی وجود دارد که شما میتوانید با دادن آدرس سایت مورد نظر به آن قسمت هایی از آن سایت را که بیشتر دیده میشوند و بازدید بیشتری دارند را شناسایی کنید و تبلیغ خود را در آن قسمت قرار دهید.
۱۴- استفاده از call to action) CTA) یا فراخوانی به عمل را هرگز فراموش نکنید. قرار دادن در قالب دکمه یا متن CTA در بنر بدین معنی است که مخاطبان میتوانند با فشردن آن به انجام کار مدنظر شما دعوت شوند. برای مثال وارد سایت شما شوند و یا فرم مورد نظر شما را تکمیل کنند.
۱۵- حتما بنر را به یکی از صفحات سایت خود که مرتبط با محتوای بنر است، لینک دهید.
۱۶- برای افزایش نرخ کلیک بر روی بنر، همواره نوید دریافت نتیجه آنی را به بازدید کننده بدهید. (به طور مثال دریافت فایل PDF بعد از کلیک بر روی بنر)
۱۷- داشتن اطلاع از نتایج کمپین‌ها، از بارزترین ویژگی‌های دیجیتال مارکتینگ است. لذا از سیستم‌های تحلیلی مثل گوگل آنالیتیکس و لینک های UTM دار، برای تحلیل کمپین های بنری خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *