بنر تبلیغاتی هوشمند چیست – روش های پرداخت بنر تبلیغاتی

بنر تبلیغاتی هوشمند

بنر تبلیغاتی هوشمند در اکثر مواقع یک صفحه نمایش مستطیل یا مربعی، به شکل گرافیکی است که در بالا، پایین یا دو طرف یک وب سایت یا اپلیکیشن قرار دارد و قسمتی از صفحه سایت یا برنامه‌ای که کاربر در حال استفاده از آن است را اشغال می‌کند. تبلیغات بنری اصولا مبتنی بر تصویر (ثابت و متحرک) هستند و متن کمتری در آنها دیده می‌شود. لذا یک روش محبوب تبلیغات آنلاین هستند.

انواع تبلیغات بنری

به صورت کلی بنرهای تبلیغاتی شامل دو دسته‌ی بنرهای محیطی و بنرهای هوشمند است.

بنرهای تبلیغاتی محیطی یا چاپی، شامل بیلبوردها و پوستر‌های تبلیغاتی هستند که در پاساژها، اتوبان ها و خیابان های شهر زیاد به چشم می‌خورند که اکثرا این بنرها جنبه اطلاع رسانی و یا قصد انتقال یک مفهوم یا پیام تبلیغاتی را به مخاطبان هدف خود دارند. این دست بنرها در دنیای آنلاین نیز حضور دارند و بدون زیرساختی بر مبنای هوش مصنوعی، و به صورت زمانی در وبسایت های مختلف قرار می‌گیرند.

بنر تبلیغاتی هوشمند در قالب تصویرهای ثابت یا متحرک به همراه یک پیام یا شعار تبلیغاتی، لوگوی سازمان و یک متن کوتاه چند کلمه ای در وب سایت ها و یا اپلیکیشن‌های موبایل براساس جامعه هدف، ساعات مناسب برای ارائه تبلیغات و … ظاهر می‌شود که باعث افزایش نرخ کلیک بر روی آنها می‌گردد. به طور مثال از موشن‌گرافی ها به صورت گیف در بنرهای متحرک استفاده می‌شود که توأمان قابلیت تعامل کردن با کاربر را نیز دارند.
تبلیغات بنری هوشمند باعث می‌شود که افراد از سایت ها و برنامه های مختلف تنها با یک کلیک وارد سایت شما شوند و ترافیک و بازدید سایت را به صورت چشمگیری و به طور کاملا هدفمند افزایش دهند. البته موضوع تبلیغ بنری می‌تواند با موضوع و محتوای سایت یا اپلیکیشنی که در آن تبلیغ بنری نمایش داده می‌شود، مرتبط نباشد که این نوع از تبلیغ کردن تنها زمانی توصیه می‌شود که مخاطبین هدف شما در آن وبسایت یا اپلیکیشن حضور داشته باشند.

انواع بنر تبلیغاتی هوشمند

بنر تبلیغاتی هوشمند شامل چند دسته مختلف میشود:
تبلیغات بنری استاندارد که به صورت یک باکس در قسمتی از سایت یا اپلیکیشن به صورت ثابت دیده میشوند.
تبلیغات بنری بینابینی که این نوع از تبلیغات مطابق با برنامه تنظیم شده در زمان خاصی که کاربر در حال کار با سایت یا اپلیکیشن است به صورت تمام صفحه نمایش داده میشود و در صورت عدم جذب مخاطب بعد از چند ثانیه بسته میشود.
تبلیغات بنری همسان که این نوع از بنرهای تبلیغاتی کاملا مرتبط با موضوع و محتوای سایت و یا اپلیکیشن مورد نظر است و به همین دلیل امکان جذب مخاطب بالاتری دارد.

پرداخت تبلیغات بنری هوشمند

پرداخت تبلیغات بنری هوشمند به چهار صورت انجام می‌شود:
(CPC ( cost per click: در این روش به ازای هر کلیک که روی تبلیغ بشود، مبلغی از حساب تبلیغ دهنده کسر میشود و به حساب سایت تبلیغ کننده واریز میشود. این مبلغ به صورت مزایده ای و مطابق با میزان عرضه و تقاضا تبلیغات در سایت تبلیغ کننده تعیین می‌شود.
(CPV ( cost per view: در این روش تبلیغ دهنده تعدای بازدید از تبلیغ گیرنده خریداری میکند و مدت نمایش آگهی زمانی به پایان میرسد که بنر تبلیغاتی به میزان تعیین شده مشاهده شده باشد.
(CPA (cost per action: در این روش به ازای فعالیت مشخصی که توسط مخاطب در سایت یا اپلیکیشن انجام شود، هزینه ای از حساب تبلیغ دهنده نزد کارگذار کسر میشود.
(CPL (cost per lead: در این روش به ازای هر سرنخی (همانند ثبت ایمیل، شماره تلفن) که شرکت تبلیغ دهنده از مخاطب به واسطه تبلیغ بنری دریافت کند، مبلغی از حساب کارگزار کسر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *